Alue a Sisyfos: Kto si zaslúži balvan ?

December 6, 2012 at 11:36 am

By Kosso

Alue

Alue, občianskym menom Karolína Loskotová je na svoj vek veľmi aktívna slečna a plodná autorka – jej blog sa rýchlo rozrastá a podľa informácii na svojich stránkach má napísaných už 196 strán zo svojej druhej knihy, pričom prvú s nákladom približne 1000 kusov už takmer rozpredala.

Stránky autorky sú prehliadkou toho menej sofistikovaného, na čo je možné naraziť na New Age scéne, prevažne z ezoterického prúdu tohto hnutia. Hoci sa nepovažuje za experta, vystupuje ako znalec, ku ktorému sa záujemcovia môžu prísť poradiť, píše články na rôznorodé témy, a hovorí, že informácie o nehmotnom svete má ako z prvej ruky – od svojich priateľov škriatkov, víl, dévov,anjelov, nosičov svetla, malých svetlozelených trojuholníčkov (čo je jedna z podôb návštevníkov z iných dimenzií či úrovní reality) a iných bytostí, tak z druhej – od autorov, ktorí o moderných ezoterických témach píšu, prípadne interpretujú texty starovekých východných aj západných civilizácií. Tiež je veľkou obdivovateľkou ruskej mystičky/ezoteričky Anastázie a prirovnanie k nej radaprijíma a berie ako poklonu.

Samotný spor (ak je to tak možné nazvať, keďže reaguje iba jedna strana – slečna Alue) začal udelením bronzového bludného balvanu (anticena českého skeptického klubu Sysifos za popredné zásluhy pri mätení českej verejnosti a šírenie pseudovedy) v kategórii jednotlivci, konkrétne za Aluškinu (ako sa autorka necháva oslovovať priateľmi) radu jednej čitateľky jej blogu, ktorej poradila

na zlepšenie zraku pozerať do Slnka.

Pozri aj:
■ stránka slečny Alue je TU a TU
■ oficiálny web českého združenia skeptikov Sysifos je možné nájsť TU
■ článok k danej problematike na stránkach Alue je TU
■ článok k danej problematike na stránkach Sysifa je TU

Osobné vyjadrenie autorky / prednáška na rôzne súvisiace aj menej súvisiace témy s jej špecifickým prístupom ku komunikácii aj dokazovaniu je tu:

Rozhodne pomôže osvetliť Aluškin pohľad na vec. Mozog. Morfogenetické polia. Astrálne cestovanie. Páprdov s diplomami. Materskú lásku. Energie všeho druhu. A život. A vesmir. A vôbec…

Kvalitu a názory oboch zúčastnených strán po zhliadnutí jednotlivých materiálov nech posúdi každý sám, myslím, že nebude príliš náročné posúdiť, či si slečna Alue svoj balvan vyslúžila po právu, či nikoliv.

P.S.: Ospravedlnenie za komolenie slovenčiny sa prijíma. Snáď bratia Česi odpustia komolenie češtiny.

Advertisements

Entry filed under: Zaujímavosti / Kuriozity.

Michael Ruse: Miesto pre vieru Silvia Šuvadová: Nový slovenský sprievodca po svete New Age


Calendar

December 2012
M T W T F S S
« Nov   Jan »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Most Recent Posts


%d bloggers like this: