Silvia Šuvadová: Nový slovenský sprievodca po svete New Age

December 6, 2012 at 11:59 am

By Kosso

Silvia Suvadova

Silvia Šuvadová si na Slovensku začína budovať meno aj niečím iným, ako je herectvo – konkrétne svojimi videoblogmi o alternatívnom poznaní, ktorému sa v USA priučila. My ho poznáme pod všeobjímajúcim pojmom New Age. Vo svojích príhovoroch striedavo rozpráva svoj príbeh a životné skúsenosti a interpretuje ich skrze prizmu New Age. Rozhodne treba Ms. Šuvadovej pripísať k dobru, že často cituje, svojich učiteľov aj knihy, ktoré čítala konkrétne menuje, takže kto má záujem sa dozvedieť niečo viac o témach, ktoré vo svojich monológoch načne – či už sa jedná o to, ako sa cítiť lepšie, ako prijímať správy od svetelných bytostí, duchovných ochrancov a Plejáďanov, otvoriť si tretie oko alebo čo sa môžeme naučiť od starodávnych rás Lemuranov a Atlantíďanov – tak nemusí hľadať, ale vie, že môže siahnuť po knihách Edwarda Tullyho, Aurelie Jones, Rhondy Byrne, či sa zapísať na štúdium v Mount Shasta Mystery School (CA, USA).

Označenie grófa Saint´Germaina, známeho okultistu, dobrodruha a zarytého antiklerikála z 18.storočia, za svätého, bolo iste iba pošmyknutie sa jazyka – je pravda že jeho meno k tomu priam nabáda. V tak synkretickom prostredí, akým hnutie Nového veku je, sa to dá pochopiť aj odpustiť.

V komentároch pod danými videami je možné naraziť, okrem klasických priaznivých a nepriaznivých komentárov aj polemické úvahy iných členov alternatívnej spirituality – záujemcovia sa môžu dozvedieť, že pohľad na fenomény ako osídlenie zeme pred miliónmi rokov alebo počet a aktivácia čakier či interpretácia zafarbenia aury sú v komunite New Age široko diskutované a vznikajú rôzne
interpretačné školy, pričom nie všetky sú si vzájomne naklonené.

Zatiaľ je možné zhliadnuť dva videoblogy, ktoré majú veľmi osudovú atmosféru:

Medzi nebom a zemou 1:

Medzi nebom a zemou 2:

Advertisements

Entry filed under: Zaujímavosti / Kuriozity.

Alue a Sisyfos: Kto si zaslúži balvan ? Paul Bloom: Psychológia všetkého


Calendar

December 2012
M T W T F S S
« Nov   Jan »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Most Recent Posts


%d bloggers like this: